...

Yenidoğan Emzik Markaları ve Emzik Önerileri

Yenidoğan Emzik Markaları ve Emzik Önerileri

En iyi emzik markaları şudur diyemeyiz. Yenidoğan emzik kullanımı bebeklerde olmazsa olmazdır. Annelerden emzik tavsiye yorumları aldık ve sizler için derledik. Emzik Tavsiye 2019 !

Emzik kullanımı bebeklerin emme refleksini güçlendirmek ve devam ettirmek unutmamasını sağlamak için çok önemlidir. Anne sütü emmediği zamanlarda emzik kullanımı oldukça yararlıdır. Peki emzik kullanımının faydaları olduğu kadar zararları da var mıdır ? Emzik tavsiye 2019 !

Burada Anlattık : Bebeklerde Emzik Kullanımını Sakıncalı mı, Faydalı mı ?

1- Avent Soothie Emzik

Avent’in Soothie markalı yenidoğan emzik modeli, anneler tarafından en sık kullanılan emzik modellerinden biridir. Fiyatı ortalama 44.90 TL olan bu emzik için bakalım annelerimiz ne demiş.

Avent Soothie Kullananlar

 • Benim bebeğim de hiç bir emziği almadı üstelik erken doğduğu için günlerce küvezde kaldı sonra kız kardeşim instagramda görünce bana aldı. Aventin yeni serisiymiş yuvarlak olan premature ve yenidogan da guvenliymiş doktorunda izni ile küvezde de onu kullandık ve çok şükür emdi. Premature anneleri bilir emziksiz çok zor çok ?
 • Kalitesine güvendiğimizden biraz da sekline aldanarak bu emzikten aldık, yeni doğana çok büyük emzik ve çok sert, ayrıca burnunun altına kadar kaplıyor suratını.. Bence daha klasik bir emzik alin bu hiç uygun bir emzik değil.
 • Çok ağır, büyük geliyor ve bebeğimin ağzından düşüyor devamlı. Bir akrabamda aynı sıkıntıyı yaşadı fakat aventin diğer normal emziğini aldım çocuk hemen tuttu ve emmeye başladı
 • Boyutlarına göre alabilirsiniz. Size tavsiyem asla bir emziği görmeden internet üzerinden sipariş vermeyin, daha sonra büyük geldi ağır geldi diyebiliyorsunuz. Bence gayet güzel ve kaliteli bir emzik.

2- Chicco Physio Soft Emzik

Chicco nun  tamamen kauçuktan yapılmış olan ve bir çok anneye göre anne yumuşaklığına en yakın olarak adlandırılan bu yenidoğan emzik çok tercih edilen uygun modeller arasında. Fiyatı ise ortalama 19.90 TL civarında. Bakalım chicco pyhsio soft emzik kullanan anneler ne demiş.

Chicco Physio Soft Kullananlar

 • Birçok emzik denedikten sonra bu emziğin ağıza oturuşuna bayıldım. Bebeğimin ağzına şak diye oturdu düşme yok.
 • Merhabalar kauçuk olması sebebi ile emzik çok güzel oturuyor ve yumuşacık. Ancak biraz koku yapıyor gibi.
 • Bence emzik tutmayan bebekler için tek çözüm kaliteli sağlıklı daha ne olsun
 • Bir emzikten beklentiniz bebeğinizin emmesi, zararsız oluşu ve pratik kullanım ise bu emzik beklentilerinizi karşılar. Rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kauçuk olması da tercih sebebi olabilir.
 • Kauçuk kullanıyoruz.Silikon emzik almadı kızım. o yüzden chicco pysio kullanmaya başladık.

3- Avent Ultra Air Emzik

Aventin piyasada bulunan en yumuşak emziklerinden biridir. Kullanan annelerin genelinde güzel yorumlar var. Fiyatı ise ortalamanın üzerinde 49.90 TL civarında. Bakalım Avent ultra air kullanan anneler neler söylemiş.

Avent Ultra Air Emzik Kullananlar

 • Gayet yumuşak ve başarılı bir emzik. bebeğim doğduğundan itibaren kullanıyorum. özellikle yanak kısmına gelen tarafları iz yapmıyor ve gayet yumuşak.
 • Fiyatı bence pahalı ancak yenidoğan bebekler için emzik dediğimde bir çok kişi tarafından bu emziği tavsiye ettiler.
 • Biz 1,5 yaşındaki kızımıza 2 aylıktan itibaren avent ultra air emzik kullanıyoruz. Şekline bakmayın, ortodontik o emzikler, bende chiccodan daha fizyolojik bir şekli var. benim kızım chiccoyu emmedi, onu hemen emdi. Gayet memnunuz.

4- Nuk Freestyle Emzik

Nuk piyasada bilinen ve kullanıcısı çok olan bir diğer emzik markasıdır. Nuk freestyle emzik modeli ise annelerden ortalama bir yorum almış durumda. Fiyatı ise ortalama olarak 29.90 TL civarında. Bakalım anneler Nuk freestyle emzik için ne yorum yapmış.

Nuk Freestyle Emzik Kullananlar

 • Kızıma bir buçuk aydan önce emzik vermedim. Bir kaç emzik denedim fakat Nuk gece emziği en iyisi bence. Ona hemen alıştı ve bebeğim şuan 3 ayı geçti. Hem uyurken de emebilir özellikle ağıza rahat alınıyor. Ben ikişer tane aldım hep saklama kabı da var yanında.
 • Kullanışlı ve yanında emzik kabı olan genelde ikili satılan bir emzik modeli. yeni doğandan itibaren 3 ay kullandım ondan sonra bebeğim hiç bir emzik emmek istemedi.
 • Ben birçok emzikten sonra nuk marka kauçuk emzik verebildim. Uzun süre kullandı ancak bir yerden sonra ne kadar kaliteli olursa olsun emzik miladını dolduruyor.

5- Tommee Tippee Emzik

Kullanımı çok yaygın olmayan ancak son dönemlerde forumlarda ve tartışmalarda bir çok annenin önerdiği bir emzik Tommee Tippee ! Fiyatı ise ortalamanın çok üzerinde 99.90 TL civarında. Ödüllü bir emzik modeli olduğu bilinen bu Tommee Tippee emzik kullananlar bakalım ne demiş,

Tommee Tippee Emzik Kullananlar

 • Ödüllü bir emzik, bir çok araştırma sonrası bulduğum genelde internet üzerinden alabileceğiniz yerel mağazalarda satılmayan bence piyasanın en kaliteli emziği.
 • Tommee Tippee emzik tavsiye ederim. N11 veya gittigidiyor sitesinde bulabilirsiniz. Ödüllü bir marka. Türkiye de çok satılmıyor. Oradaki satıcılar muhtemelen kendileri getiriyor. Sitelerdeki açıklamaları okuyarak Bilgi alabilirsiniz.
 • Siparişini internetten yaptım, çevremdeki bir kaç kişi tarafından önerildi kalitesi güzel ancak bu birazda bebeğinizle alakalı ne yazıkki emmeyince emmiyor sıpalar.

İlginizi Çekebilir : Bilinçli Bebek Bakımı İle İlgili İpuçları

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?