...

Üniversite Öğrencisi Tuvalette Doğum Yapıp Bebeği Çantasına Koydu

Üniversite Öğrencisi Tuvalette Doğum Yapıp Bebeği Çantasına Koydu

Olay Geçen Yıl Nisan Ayında İstanbul Şişli Eğitim Araştırma Hastanesinde gerçekleşti. Üniversite Öğrencisi Tuvalette Doğum Yapıp Bebeği Çantasına Koydu.

İstanbul Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesine karın ağrısı şikayeti ile gelen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi B.H, erkek arkadaşından hamile kaldı ancak hamile olduğunu son ana kadar anlamayan ve karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanenin tuvaletinde doğum yaptı.

Hastaneye karın ağrısı şikayeti ile gelen B.H. , karın ağrısının artması ile hastanenin wc sine girdi. Burada doğumun başlaması ile hastane tuvaletinde doğum yapan B.H ‘ye ‘öz bebeğini öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

DOĞUM ANINA KADAR HABERİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Şişli’de bir hastanenin ihbarı üzerine 20 yaşındaki B.H.’ya öz çocuğunu öldürmeye teşebbüs suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianameye göre Burak H. ile sevgili olan B.H. hamile kaldı. B.H., geçen yıl nisan ayında karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. B.H. tahliller için beklerken hastanenin tuvaletinde doğum yaptı. Bebeğin kordon bağını kopartan B.H. yanında bulunan çantanın en alt kısmına bebeği soktu. Ardından makyaj malzemelerini bebeğin üzerini kapatacak şekilde doldurdu. B.H. tuvaletten çıkıp lavabolara geldi. Bu sırada temizlik görevlisi hemşire Ayşegül Ö.’ye tuvaletten bir kadının uzunca bir süre çıkmadığını ve bebek sesi duyduğunu söyledi. Lavaboda B.H. ile karşılaşan hemşire, B.H.’nın üzerinde kan gördü ve hamile olup olmadığını sordu. B.H.’da hamile olmadığını söyledi. Bu sırada çantadaki bebeğin üzeri kapalıydı. B.H. kanamalı hasta olduğu için Kadın Doğum Acil Servisi’ne nakledildi. Muayene edilen B.H. doktora yine hamile olmadığını söyledi. Ancak yanındaki çanta, kadın doğum servisinde kalmıştı. Bebeğin ağlaması üzerine çantada bebek olduğu ortaya çıktı. Yapılan kontrolde kordonu boğazına dolandığı anlaşılan bebeğe canlandırma işlemi uygulandı. B.H. öz bebeğini öldürme teşebbüsü suçundan tutuklandı. Bebeğin babası Burak H. de bebeği tanıdı.

TUVALETTE DOĞUM YAPAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN İFADESİ

B.H. mahkemedeki ilk ifadesinde, “20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Son ana kadar hamile olduğumu bilmiyordum. Adetim hiç kesilmedi. Hamilelikte sadece 4 kilo aldım. Lavaboda bebeği görünce şok oldum. Çok fazla kan kaybettiğimi anladım. Yanımdaki sırt çantama bebeği koydum. Başka türlü bebeği düşüreceğimi düşündüm. Bebeğimi öldürme eylemim olmadı. Bebeğimden 10 aydır ayrıyım. Eşim Burak da bebeği kabullendi. Doğum sırasından itibaren hiçbir şeyi hatırlamıyorum. Bayılmışım. Bebeğin babasıyla ceza evinde bulunduğum sırada evlendik” dedi.

Bebeğin babası müşteki Burak H. de, “Sporcuyum. Üniversite öğrencisiyim. Polisler beni arayıp, ‘Baba oldun’ dediler. B.H. hamile olduğunu bilseydi bana söylerdi. Biz de bu durumu aramızda çözerdik. Ailelerimiz arasında herhangi bir problem yoktur” dedi. B.H. ilk duruşmada tahliye edildi. Davanın ikinci duruşması geçen hafta görüldü. Tutuksuz sanık B.H.’nın avukatı, “Biz kendimiz de psikiyatr uzmanından rapor alacağız. Tanıklarım vardır. Müvekkilimin iş arkadaşları, doğumun son anına kadar müvekkilimin çalıştığını ve hamile olduğundan haberi olmadığını bilen kişilerdir” dedi.

Mahkeme B.H. gözlem altına alınarak Adli Tıp Kurumundan rapor alınmasının beklenmesine ve bebeğin vücudundan meydana gelen yaralanmaların öldürücü nitelikte olup olmadığının tespiti için duruşmayı erteledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
tuvalette doğum

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?