...

Ultrason Görüntüsüne Göre Bebek Cinsiyeti Tahmini

Ultrason Görüntüsüne Göre Bebek Cinsiyeti Tahmini

Bir çok anne adayı usg yani ultrason görüntüsünden bebeği pek anlamaz. Özellikle ilk 2 ve 3. ayda bebeğin görüntüsünü bile seçemeyiz ama doktorlar bu görüntüleri iyi analiz etmektedir. Ultrason görüntüsüne göre bebek cinsiyeti tahmini yapmak doktorların işi olsa da bazen anne karnındaki bebekler yaramazlık yapar ve göstermek istemezler. Bebek cinsiyeti gebeliğin 12. haftasından itibaren belli olmaktadır.

Doktorlar bebeğin duruşuna göre cinsiyet tahmini yada kesedeki konumuna göre cinsiyet tahmini yapmazlar. Cinsiyet tahmini yapılırken ultrason kağıdında bebeğin cinsiyeti için cinsel organı görme yolu seçilir. Ki hiçbir doktor cinsel organı görmeden bebek cinsiyeti hakkında net yorum yapmaz.

Ultrason Fotoğrafından Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır ?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi cinsel organ öncelikli olsa da, bebeğin yapısına göre de bir nebze tahmin yapılabilir. Bazı Ultrason Görüntüsüne Göre Bebek Cinsiyeti Tahmini fotoğraflarına göz atmanızı isterim

Yukarıdaki ultrason görüntüsü ( usg ) fotoğrafları ile kendi elinizde bulunan bebeğinize ait ultrason görüntülerini karşılaştırabilir. Bebeğinizin cinsiyeti hakkında bir kaç ipucu yakalayabilirsiniz.

Doktorlar bebek cinsiyeti konusunda ultrason görüntüsüne bakarak sadece tahmin yapabilir. 12 – 13. haftalardan itibaren bu tahminler yapılabilir ancak sadece tahmin olarak kalır. Bu tahminler  %95 oranında doğru olsa da kesin bilgi 20. hafta sıralarında yapılacak 3 boyutlu ultrason görüntüsüne göre kesinlik kazanmaktadır.

 

Ultrason Görüntüsüne Göre Bebek Cinsiyeti Tahmini (Video)

Kız Bebek Ultrasonda Nasıl Görünür ?

Erkek Bebek Ultrasonda Nasıl Görünür ?

 

Anneler hamileliğin ilk günlerinden beri en çok merak ettikleri bebeğin cinsiyetidir. Cinsiyet belli olduktan sonra bebeğe yavaş yavaş kıyafetler, oyuncaklar alınır , oda düzenlemeleri başlanır. Peki ultrason icat edilmeden önce anne adayları hamileliklerinde cinsiyet testlerini nasıl yapıyordu düşündünüz mü ? Ebelerimiz ninelerimiz ta Osmanlı döneminden beri kullandıkları bir yöntem var. Henüz doğruluğu tartışılsa da bir çok anne tarafından bilinmeyen bu yöntem geçmişten günümüze kadar gelmiş durumda.

Evde basit olarak deneyebileceğiniz bebek cinsiyeti öğrenme testi için buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Çok güzel aciklamissiniz ben 16+4 günlük hamileyim doktorum ilk kız dedi sonra erkek dedi ultrason sonuçlarından da bulamadım yardımcı olur musunuz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?