...

Somon Çorbası – Bebek Mama Tarifleri +9 Ay

Somon Çorbası – Bebek Mama Tarifleri +9 Ay

Somon Çorbası – Bebek Mama Tarifleri +9 Ay. Balık Omega , folik asit ve b12 açısından zengin bir besindir. Bebeklerimize kesinlikle gelişim ve ek gıda döneminde yedirilmesi gereken besinlerin başında gelir.

Somon Çorbası  Malzemeler;

1 parça somon balığı

1 adet patates

1 adet havuç

1 adet arpacık soğan

Yarım çay bardağı pirinç

Defne yaprağı, dereotu, kereviz yaprağı

Somon Çorbası Yapılışı;

Somonu 1 adet defne yaprağı ile haşlayın. Haşlandıktan sonra suyunu süzün ki kılçık olmasın. Haşlama yaptığınız suyun içerisine küp küp doğranmış patates, havuç, soğan ve iyice yıkanmış olan pirinci atın ve kaynamaya bırakın. Haşlanmaya yakın kereviz yaprağı ve dere otunuda ekleyip bir taşım kaynatın. Malzemeler kaynarken somonu didikleyin. Kılçık var ise ayırın. Ve kaynamış olan malzemelerin içerisine didiklemiş olduğunuz somonu atın. Blendır yardımı ile ezin.( fazla ezmeyin pütürlü kalsın ki çiğneme alışkanlığı olsun bebekte.) Kıvamına göre üzerine su ekleyebilirsiniz.

Somon balığının faydaları;

Somon balığı; taşıdığı omega 3 yağ asitleri ve protein değerleri açısından diğer balıklara göre en zenginidir. Omega 3 yağını vücudumuz üretmediği için besin yolu ile alınır. Taşıdığı kalori, protein, D, B3, B6 ve B12 vitaminleri, fosfor, selenyum, potasyum, iyot gibi değer bakımından da diğer balıklara nazaran çok daha faydalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?