...

SMA Hastası Olan Elif Tedavi İçin Yardım Bekliyor

SMA Hastası Olan Elif Tedavi İçin Yardım Bekliyor

Sivas ta yaşayan Züleyha ve Murat Ekici çiftinin küçük kızları 3.5 yaşında SMA hastası olan Elif maddi yetersizliklerden dolayı tedavi için yardım bekliyor.

Züleyha & Murat çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan 3.5 yaşındaki Elif ‘in annesi Züleyha Ekici hastalığı tesadüfen fark ettiğini söyledi. Doktorlar tarafından 1.5 sene önce Elif’e SMA gevşek bebek sendromu tanısı konuldu. Elif için yardım kampanyası başlatıldı.

Maddi durumu iyi olmayan Sivas’ın Fatih mahallesinde yaşayan Ekici ailesi Cumhurbaşkanı olmak üzere tüm duyarlı vatandaşlardan Elif ‘in sağlığı için yardım bekliyor. Küçük Elif ‘ in iyileşebilmesi için 2016 yılında ABD’de üretimine başlanılan ve kutusu 140 bin 165 dolar olan Spınraza ilacından 4 kutu gerekiyor. Memur olarak il sağlık müdürlüğünde çalışan Elif’in babası Murat Ekici, ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından getirilen ve sadece belli hastaların yararlandığı ilaçtan getirtemedi.

SMA Hastalığı Nedir ?

Kısaca bahsetmek gerekirse Sma Hastalığı omurilikteki sinir hücrelerinin etkilenmesine bağlı vücuttaki hareket kayıpları ile devam eden hastalıktır.

 

Eğer tedavisi gerçekleşmez ise küçük Sma hastası Elif ‘ i zor günler bekliyor. Şuan için sadece bacak ve belinde olan rahatsızlık, ailesi tarafından tüm vücuda yayılmasından korkuluyor. Hastalığın başında sayılacak olan küçük Elif için eğer tedavi edilmez ise çok kötü sonuçlar olabilir. Maddi yetersizlik sonucu Elif için kampanya başlatıldı. Aile Elif’in afişlerini yaptırarak şehrin belli bölgelerine astı. Ayrıca Elif için bağış toplamak amacı ile bir hesap numarası açıldı.

Baba Murat Ekici ”Ne yazık ki bu ilacın bir kutusu 140 bin, 165 dolar, Elif’i ilk tedavi için kendilerine ilaçtan 4 kutu lazım. Buna ulaşmak için tüm herkesten duyarlı insanlardan Türk halkından yardım talep ediyoruz” dedi. Elif çok neşeli çok hareketli bir çocuk olmasına karşın yaşıtları gibi koşamıyor, parklarda oynayamıyor. Üzüntülerini Elif’e belli etmemeye çalışan aile tüm duyarlı vatandaşlardan yardım bekliyor.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?