...

Doğal Yollardan Nasıl hamile Kalınır ?

Doğal Yollardan Nasıl hamile Kalınır ?

Evliliğin ardından tabi ki herkesin istediği bir meyve. Peki nasıl hamile kalınır. Herkes istese de sağlık koşulları yada doğru ortam bazen izin vermiyor. Hamile kalmak için uygun günler her anne adayında farklılıklar gösterebilir. Genel olarak ovulasyon tarihinden önceki 5 gün içerisinde korunmasız ilişkiye girildiği takdirde hamile kalınma durumu yüksektir.

Buraya bir parantez açarak erkek çocuğa nasıl hamile kalınır yada kıza nasıl hamile kalınır gibi sorular soran annelere bir şey söylemek istiyorum. Allah ‘ın işine karışmayın 🙂

Ama yumurtlama genellikle 14.gün gerçekleşir.  Bu yüzden çiftler doğal yollarla gebelik için 12. Ve 15.günler arasında mümkün olduğunca cinsel ilişkiye girmelidirler. Her kadının mensturel döngüsü birbirinden farklıdır. Yani gebelik şansının artması için adet döngüsü incelenmeli ne zaman yumurtlama dönemi olduğu hesaplanmalıdır.

Hamile Kalmak İçin Doğru Cinsel İlişki Pozisyonu

Bireylerin doğal yollardan hamile kalma şanslarını artırabileceği başka yöntemlerde vardır.

  • Cinsel ilişkiden sonra bir süre uzanmak
  • Doğru cinsel ilişki pozisyonu ile spermin yumurtaya ulaşmasını sağlamak.

Duşu 1 saat kadar ertelemek. Ve en önemlisi cinsel ilişkiye kaç defa girilmesi gerektiğini hesaplamak.

  • Bu süreç içerisin de olabildiğince sabah saatlerinde cinsel ilişkiye girilmelidir.
  • Erkeklerde spermlerin daha kuvvetli olması için külot yerine boxer giymelidirler. Aksi halde külotlar spermlere zarar verebiliyor.
  • Erkekler çoğu zaman rollerini ihmal etmektedir. Sperminde en doğru yapıda, hareketlilikte ve yeterli olması gerekmekte. Aksi halde döllenme doğal yollardan gerçekleşmeyebilir.
  • Bunların yanı sıra olumsuz olma sebepleri de eşlerin stresli, yorgun, düzensiz beslenme, alkol ve nikotin kullanmadan da kaynaklıdır yani duruma hep hormonal bakmamak gerekir.

Zorlu bir süreç olsa da olabildiğince rahat olmanızda yarar var. Nasıl hamile kalınır konusu ne kadar sağlık ile alakalı olsa da , psikolojik sebepler ve stres mutluluğunuzun önüne geçebileceğini unutmayın.

Hamile olduğunuza dair şüpheleriniz var ise hamileliğin ilk belirtilerini anlattığımız erken hamilelik belirtileri konumuzu okuyabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Doğal yollardan gebe kalmak için her şeyi denedik. Sanırım bir yerden sonra Rabbim ‘in nasibine kalıyor. Umarım Rabbim bebek bekleyen herkese nasip eder ben dahil. Amşn

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?