...

İşkence Gibi Bebek Masajı !

İşkence Gibi Bebek Masajı !

Bebeğe masaj yapmanın bebeği rahatlattığını hepimiz biliyoruz. Ama o masöz öyle bir masaj yaptı ki görenleri ayağa kaldırdı. Sosyal medya üzerinde hızlıca yayılan videodaki masözün sözüm ona bebek masajı hareketleri resmen “işkence yapıyor” olarak tanımlandı.

Kazakistan asıllı olan Larissa Orynbasarvna, 11 yıllık sertifikalı bir masöz. Ama yaptığı masaj ile insanları şaşkına çeviriyor.

Bu yöntemin, engelli bebeklerin iyileşmesine yardımcı olduğunu söyleyen 35 yaşındaki masöz, ”Yıllar boyunca çok fazla bebekle çalıştım, çoğu da boyun kıvrımı ve çarpık ayak gibi engelleri olan bebeklerdi. Masajım sayesinde iyileştiler. Tek amacım çocuklara yardım etmek” diye konuştu.

Masaj hareketlerinin korkucu görünmesine rağmen bu uygulama Kazakistan’da popüler hale geldi. Yalnız birçok insanda bu yöntemin doğru ve güvenli olmadığını düşünmekte.

Sosyal medya üzerinde hayretlere düşüren bu videoya binlerce kişi “dehşet verici”,  “resmen işkence” diyerek masözün cezalandırılması bile istendi ve bu isteğe karşın binlerce kişiden de destek geldi.

Uzmanlara göre bebeklere masaj yapılırken nazik bir şekilde yapılmasının gerektiğini düşünüyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bebek masajı

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?