...

İkiz Diye Beklediler 2 Kafalı Bebek Doğdu

İkiz Diye Beklediler 2 Kafalı Bebek Doğdu

Hindistan’da doğum için adım sayan Urmila Sharma , ikiz bekledikleri bebek 2 kafalı ve 2 boyunlu doğunca şok oldu.

Hindistan’ın kuzeyindeki bulunan Sonipat/Haryana bölgesinde bulunan Hindu Devlet Hastanesinde doğum yapan 28 yaşındaki anne Urmila Sharma doğurdu bebek ile tıp dünyasını hayrete düşürdü.Sezaryen doğum yapan ve ikiz bebek bekleyen 28 yaşındaki annenin 2 kafalı bir bebek doğurması tüm dünyada şaşkınlık yarattı.

Kuzey Hindistan’da 28 yaşındaki hamile bir annenin 2 kafalı bir bebek doğurması doktorlar dahil tüm ülkede şaşkınlık yarattı.

Sezaryen doğum yapan 28 yaşındaki anne 3.1 kilogram ağırlığın iki kafası ve iki boynu olan bir kız bebek doğurdu. Doktorlar yeni doğan yaşam bakım ünitesinde tutulan bebeğin yaşama ihtimalinin çok düşük olduğunu belirtti.

Gebe kaldığı süreçten sonra kontrol için doktora giden 28 yaşındaki anne yapılan ultrasonlarda ikiz bebek beklediği belirtilirken doğum sonrası 2 kafalı ve 2 boyunlu tek bedeni sahip kızını gördükten sonra zor anlar yaşadığı belirtildi.

Yoğun bakımda tutulan iki kafalı bebeğe henüz bir isim verilmezken doğum yapan ailenin fakir olduğunu için yalnızca bir kez kontrole geldiği ve yapılan kontrollerde yaşanan komplikasyonların gözden kaçtığını belirten Hintli doktor Shikha Malik tıp tarihine geçen ve yaşam mücadelesi veren 2 kafalı bebek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?