...

İkiz Bebek Nasıl Yapılır ? İkiz Bebek Doğurma Şansı Yüksek Olan Kadınlar

İkiz Bebek Nasıl Yapılır ? İkiz Bebek Doğurma Şansı Yüksek Olan Kadınlar

İkiz bebek sahibi olmak her ne kadar doğal yollarla Allah ‘ın bahşettiği gibi kendiliğinden olsa da, ikiz bebek doğurmak ile ilgili bazı belirtiler ikiz bebek sahibi olma şansınızı arttırır. İkiz bebek nasıl yapılır ? İkiz bebek doğurma şansı yüksek olan kadınları sıraladık.

İkiz bebek doğurma ihtimali olan kadınların bilinen özellikler

1. Uzun olan kadınlar

Bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmada, ikiz bebek doğumuyla ortalama uzunluğun üstündeki kadınlar arasında bağlantı kurulmuştur.

Uzun boylu kadınlar , kısa boylu kadınlara göre daha fazla ikiz doğurduğu görülmüştür.

2. Irk Özellikleri
Bazı ırklarda ikiz hamilelik daha sık görülmektedir. Yapılan araştırmalar, Afrika kökenli kadınların diğer ırklardan daha çok ikiz sahibi olduğunu kanıtlıyor!
Aynı çalışma bir kadının ayrı yumurta (dizigotik) ikizleri doğurup doğurmayacağına genlerin büyük bir katkısı olduğunu söylüyor.

Buna göre, Batı Afrikalı anneler, Asya ırkından olanlara göre, on kat daha fazla ikiz sahibi oluyor ve Kafkas kadınları, bu iki grubun ortasında bir yerde bulunuyor.

3. Doğum kontrol hapları
Doğum kontrol haplarının genellikle hamileliği önlemesinde yüzde 99.9 etkili olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte, bu yüzde 0.01’in gebelikle sonuçlanabileceği gibi, aynı zamanda, ikiz gebelikle sonuçlanma ihtimalinin de yüksek olduğu kabul ediliyor.

Doğum kontrol haplarının hormonal karışımının aşırı yumurtlamaya yol açabileceği ifade ediliyor.

4. Kilolu olan kadınlar
Bir diğer araştırma kilolu kadınlarda ikiz doğum oranlarının yükselişine işaret ediyor. Buna göre, BMI (Vücut Kitle İndeksi) 30 ya da daha yüksek olan kadınların ikizlere sahip olma ihtimali daha yüksek çıkıyor.

Ayrıca bu çalışma, dünyadaki ikiz doğumların artışı ile artan obezite oranı arasında ilginç bir korelasyon kuruyor. Dünya nüfusunda obezite oranı arttıkça ikiz doğumlarının da arttığı biliniyor.

5. Eğer sizin ikiniz ya da ailede ikizler varsa ( Genetik )
Ayrı yumurta (dizigotik) ikizleri söz konusu olduğunda, kalıtım önemli rol oynuyor.

Eğer bu genetik özellik ailenizin gen havuzunda varsa, yani ailenizde ikiz varsa, siz de bu geni taşıyor olabilir yani sizin de ikizleriniz olabilir demektir.
Kendiniz ikiz iseniz, şansınız daha da yüksek!

İkiz bebek resimlerine göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

6. İleri yaşta anne olmak
Kadınların anne olma yaşı ilerledikçe, ikiz çocuk sahibi olma şansı yükseliyor. Yapılan araştırmaya göre yaşlı kadınlar genç kadınlardan daha çok yumurta üretiyor ve bu da gebelik ve çoklu gebelik şansını arttırıyor.

7. İlk doğumunuz değilse

Daha önce bir ya da birkaç çocuk sahibi olmuş, 35 yaş üzeri kadınlarda ikiz gebelik olma şansı daha yüksek görülüyor.

Bunun nedeni, ikinci veya üçüncü çocuklarını dünyaya getirdiklerinde, yaşlarının biraz daha ilerlemiş olduğu ve daha önce de belirtildiği gibi, kadınlarda yaş ilerledikçe yumurtalıkların daha çok çalışıyor olmasıdır.

8. Emzirirken hamile kalmışsanız

Genel olarak, emzirirken hamile kalmanızın mümkün olmadığı düşünülür çünkü emzirme süreci kadını yumurtalamadan korur. Ancak emzirirken hamile kalan ve ikiz bebekleri olan anneler de vardır. Bazı araştırmalar, emzirirken gebe kalanların ikiz veya çoklu gebelik ihtimalinin arttığına dair sonuçlara ulaşmıştır.

İkiz bebeklerle ilgili ilginç bilgiler dikkatinizi çekebilir.

9. Büyük bir aileniz varsa

Ortalama 2 veya daha fazla sayıda kardeşi olan kadınların, ikiz gebelik ihtimali artar. Herhangi kesin bir kanıt olmamakla birlikte, bu görüşü destekleyen araştırmalar vardır. Eğer kalabalık bir aileniz varsa ikiz doğurma şansınız artıyor.

10. Günlük süt içiyorsanız

Bazı yapılan araştırmalar, süt ürünlerinde sentetik bir hormonun yüksek olması nedeniyle süt tüketen kadınların ikizlere daha yatkın olduklarını ortaya koymaktadır.

11. Sizin ikiz çocuklarınız varsa

İkiz bebek oluşumu, ikiz çocuk doğuranların bir daha ikizlere sahip olma şansı daha da artar! Doğurdukça doğurabilirsiniz. 😀

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?