...

Hamile Doğan Bebek Dünyayı Şok Etti

Hamile Doğan Bebek Dünyayı Şok Etti

Hindistanın Mumbra kentinde sağlıklı olarak dünyaya gelen bebek, daha sonradan ikizini karnında taşıdığı anlaşıldı. Hamile Doğan Bebek Dünyayı Şok Etti. Yeni doğan bebeğin karnından ameliyatla ikizi çıkarıldı. Doktorlar doğum sonrası bebeğin karnında bir bebek daha olduğunu farketti. Yapılan muayenede bebeğin karnında kol ve beyin gören doktorlar şok oldu. Yapılan başarılı ameliyat sonrası çıkarılan ikizin sağlık durumunun iyi olduğu anlaşıldı.

Hindistan’ın Mumbra şehrindeki hastanede çalışan radyologlar, doğum sonrası standart kontroller sırasında 19 yaşında doğum yapan annenin dünyaya getirdiği bebeğin karnında anormallik farketti. Yapılan incelemede bebeğin karnının olması gerekenden daha büyük ve şiş olduğu , detaylı inceleme sonucu ise bebeğin karnında bir bebek daha olduğu fark edildi.

Hamile Doğan Bebek , yapılan cerrahi müdahale sonucu bebek karnındaki bebek başarılı bir operasyonla sağlıklı olarak dünyaya geldi.

Hamile Doğan Bebek Herkesi Şok Etti

Tıp literatüründe bu olaya ‘ fetüs içerisinde fetüs ‘ deniyor. Milyonda hatta milyarda bir nadir görülen bu durumda bebeğin içerisinde bir bebek daha dünyaya gelebiliyor.  Fetüs içerisinde fetüs gibi dünyada bilinen 200 adet daha vaka olduğunu belirten doktorlar ,  bu durumun her insanda olabileceğini söyledi. Yetişkin insanlarda da meydana gelen bu olay, farkedilmediği durumlarda karındaki bebeğin ölümüne yol açtığı gibi uzun yıllar fark edilemeyebiliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?