...

Genetik Bozukluklarla Dünyaya Gelmiş 7 Bebek

Genetik Bozukluklarla Dünyaya Gelmiş 7 Bebek

Dünyada doğumları ve yaşamları haberlere konu olmuş bir çok insan var. Hepsi çok farklı şekillerde dünyaya gelmiş. Kimilerinin ömrü de çok fazla uzun olmamış.

Genetik Bozukluklarla Doğan İnsanlar

1 – Kurbağa Çocuk

2006 yılında Hindistan’ın kuzeyinde yer alan tipik Asya ülkesi Nepal’de doğan bebek doğum yapan doktoru ve görenleri şok etti. Bebeğin boynu yoktu, kafatasının şekli farklıydı ve gözleri dışarı fırlamış gibiydi. Tıpkı bir kurbağa ya benziyordu. Nepal’li Bahadur çiftinin dünyaya getirdiği bebek doğumdan yaklaşık bir saat sonra öldü.

2 – Tek Gözlü Doğan Bebek

Yine 2006 yılında Hindistan’da tek gözlü bir kız çocuğu dünyaya geldi. Doktorlar tarafından hayret edilen ve ailesinin şok olduğu kız çocuğunun alnının ortasında tek bir gözü vardı ve burnu yoktu. Beyinde de ciddi hasarlar vardı. Kromozomal bir genetik bozukluğu olduğu söylendi. Küçük kız doğumdan bir kaç gün sonra öldü.

3- Üç Kollu Doğan Bebek

Çin’in kuzeyinde dünyaya gelen Liu Junjie adlı bu bebek de 2006 yılında dünyaya gelmiş. Hem de üçüncü bir kolla. Doktorlar bu üçüncü kolu başarılı bir ameliyatla almışlar. Ancak, bunda çok zorlandıklarını çünkü, bu durumun oldukça nadir görülen bir durum olup başlarına ilk kez geldiğini söylüyorlar.

4- Yılan Bebek

Bu da Türkiye’den bir vak’a. Yılan bebek 2010 yılında Ağrı’da dünyaya geldi. Ahmet Y ve Nurcan Y çiftinin ilk çocukları hariç tüm çocukları ölmüş. Dördüncü çocukları da bu şekilde dünyaya gelmiş. Ölen diğer bebeklerde de benzer genetik bozukluklar varmış. Doktorlar bu durumun 10 binde 1 gerçekleştiğini ve akraba evliliği kaynaklı olduğunu söylüyor.

5 – Fil Bebek

Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletindeki Aligarh kentinde genetik bir bozukluk sebebi ile dünyaya gelen bu bebek , burnu bir fil hortumuna benzetildiği için fil bebek adı verilmiş. İşin garibi Hindistan halkı bebeğin, Ünlü Fil Tanrısı Gandesha olduğuna inanıp kutsal bebek olduğuna inanıyor.

6 – Burunsuz Doğan Bebek

Amerika ‘da dünyaya gelen ve 197 milyon insanda bir görülen bir durumdan muzdarip olan Eli’nin burnu yok.  Annesi Brandi McGlathery’nin doktro kontrolünde özenle baktığı bebeğin burnunun olmamasının yaşamasına engel olmadığı öğrenildi. Ailesi ‘de bu durumu fırsata çevirerek Sosyal Medya hesabı açıp 20 bin takipçiye ulaşmayı başardı.

7- Kalbi Dışarda Doğan Bebek

Bu genetik bozuklukta bebek, kalbi göğüs kafesinden dışarıda olarak doğuyor. İmkansız doğumların olmadığı Hindistan’da kalbi dışarıda doğan bir bebekte görülmüştür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?