...

Eczanelerde Satılan Gebelik Testi Markaları ve Fiyatı 2019

Eczanelerde Satılan Gebelik Testi Markaları ve Fiyatı 2019

Farklı farklı fiyat aralıklarında ve farklı kullanım şekilleri ile eczanelerde çeşitli gebelik testi bulabilirsiniz. Bir çok hamilelik testi modelleri ile bir çok fiyat aralığı ve kalite ölçüsü mevcut. Her testin farklı bir kullanım şekli olmakla birlikte doğruluk paylarını ve eczanelerde satılan gebelik testi markalarını sizler için derledik.

Hamile olduğunuzu düşünüyorsanız, adetiniz gecikmiş yada bazı erken hamilelik belirtilerini yaşıyor olmalısınız.

Bu konu size yararlı olabilir : Erken Hamilelik Belirtileri

1- Predictor Gebelik Testi

Predictior Gebelik Testi Fiyat 2019: 17.90 TL

Piyasada kaliteli olarak bilinen ve fiyatı 2019 itibari ile 17.90 TL olan Predictor gebelik testini yapmak için, test çubuğunun ucunda bulunan emici kısma idrar denk gelecek şekilde tutabilir ya da temiz bir kaba idrarınızı yaptıktan sonra çubuğu o kaba batırabilirsiniz. Ardından 3 dakika bekledikten sonra eğer sonuç penceresinde 2 pembe çizgi görüyorsanız hamilesinizdir. Bir çizgi diğerine göre daha soluk olsa bile testin pozitif olduğu anlamına gelir. Eğer bir pembe çizgi varsa hamile değilsin demektir.

Önemli Bilgi : Çıkacak olan ikinci çizgi 3 dk içerisinde çıkması gerekmektedir. Daha sonradan çıkan çizgilerin geçerliliği yoktur.

2- Laboquick Gebelik Testi

 

Laboquick Gebelik Testi Fiyat 2019: 5 Adet 12 TL ( 20 ‘li ve 50 li satılmakta fiyatları daha uyguna gelmekte)

10 Adet : 22 TL

50 Adet : 42 TL

 

Basit, ucuz ve sık kullanılan, fiyatı 2019 itibari ile 12 TL olan Laboquick gebelik testini yapmak için, test çubuğunun ucunda bulunan emici kısma idrar denk gelecek şekilde tutabilir ya da temiz bir kaba idrarınızı yaptıktan sonra çubuğu o kaba batırabilirsiniz. Ardından 3 dakika bekledikten sonra eğer sonuç penceresinde 2 pembe çizgi görüyorsanız hamilesinizdir. Bir çizgi diğerine göre daha soluk olsa bile testin pozitif olduğu anlamına gelir. Eğer bir pembe çizgi varsa hamile değilsin demektir.

3- Days Comfort Gebelik Testi

Days Comfort Gebelik Testi Fiyatı 2019 : 9.90 TL

Yine sık kullanılan ve kolay kullanımlı olarak bilinen ve fiyatı 2019 itibari ile 9.90 TL olan Days Comfort gebelik testini yapmak için, test çubuğunun ucunda bulunan emici kısma idrar denk gelecek şekilde tutabilir ya da temiz bir kaba idrarınızı yaptıktan sonra çubuğu o kaba batırabilirsiniz. Ardından 3 dakika bekledikten sonra eğer sonuç penceresinde 2 pembe çizgi görüyorsanız gebesinizdir. Bir çizgi diğerine göre daha soluk olsa bile testin pozitif olduğu anlamına gelir. Eğer bir çizgi varsa hamile değilsin demektir.

4- Oncomed Gebelik Testi

Oncomed Gebelik Testi Fiyatı 2019 : 4.99 TL

Piyasadaki en ucuz ve kolay kullanımlı olarak bilinen gebelik testlerinden biri olan, fiyatı 2019 itibari ile 9.90 TL olan Days Oncomed gebelik testini yapmak için, test çubuğunun ucunda bulunan emici kısma idrar denk gelecek şekilde tutabilir ya da temiz bir kaba idrarınızı yaptıktan sonra çubuğu o kaba batırabilirsiniz. Ardından 3 dakika bekledikten sonra eğer sonuç penceresinde 2 pembe çizgi görüyorsanız hayırlı olsun :). Bir çizgi diğerine göre daha soluk olsa bile testin pozitif olduğu anlamına gelir. Eğer bir çizgi varsa hamile değilsin demektir.

Evde Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Evde gebelik testi uygulamak için en ideal vakit sabahtır. Bunun sebebi ise son idrarınızı uzun süre yapmamanızdır. İdrarınızı bir kaba koyun, test kutusundan çıkan şeridi kabın içine koyduktan sonra yaklaşık 3-4 dakika beklemelisiniz.

Önemli Bilgi : Gebelik testleri eğer ki adetiniz en az 1 gün gecikmişse %90′ a kadar doğru sonucu vermektedir fakat kesin sonuç kan tahlili ile yapılır.

Peki her adet gecikmesi hamileliğin belirtisi midir? Adet gecikmesinin sebepleri konumuza göz atabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?