...

Ev Yapımı Çilekli Yoğurt – Bebek Mama Tarifleri +12 Ay

Ev Yapımı Çilekli Yoğurt – Bebek Mama Tarifleri +12 Ay

Yoğurdu sade sevmeyen çocuklar için nefis bir öneri. Dışarıdan paketli almak yerine ev yapımı meyveli yoğurtları deneyebilirsiniz.  Yoğurt, sağlıklı beslenmenin önemli besinlerinden biri olan ev yoğurdu, sadece kalsiyum kaynağı olmasıyla değil, içerdiği protein ve yararlı bakteriler ile de zengin bir besindir.

Ayrıca Ev Yapımı Çilekli Yoğurt B, C ve K vitamini açısından bir hayli zengin olduğunu belirten uzmanlar; çilek vücuda kuvvet verir, damar tıkanıklığını önler ve kolesterolü düşürür. Çok iyi bir antioksidan olması sebebiyle bağışıklık sistemini güçlendirmesi konusuna dikkat çekiyor. Bebeklerimiz için ise güzel bir öğün ve yararlı protein dolu bir yemek olacaktır.

Ev Yapımı Çilekli Yoğurt Mama Tarifi İçin Malzemeler Listesi

  • 3-4 adet çilek
  • Göz kararı ev yapımı yoğurt
  • 1-2 adet ceviz

Ev Yapımı Çilekli Yoğurt Mama Tarifi Yapılışı

  • Çilekleri yıkayıp blendırdan geçirin.
  • Bir çay bardağı kadar ev yapımı yoğurt ile birleştirip karıştırın
  • Üzerine de cevizi rendeleyip bebeğinize afiyetle yedirin.

NOT: Çilek alerjen bir meyvedir. 3 gün kuralını uygulayarak ve 1 yaşından sonra yedirmekte fayda var. 

Ek gıdaya geçiş sürecinde bebeğinizin ayına göre hangi besini yedirebileceğinizi yada yedirmeniz gereken besin listesine Blw Tadım Listesi  adlı konumuzdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Merhabalar, sitenizi severek takip ediyoruz. Bu makaleniz özellikle dikkatimizi çektiği için yorum yapmak istedik. Yazılarınızın akıcılığı ve anlatım yeteneğiniz çok kuvvetli.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?