...

Emzirirken ve Hamilelikte Lazer Epilasyon Yaptırılır mı ?

Emzirirken ve Hamilelikte Lazer Epilasyon Yaptırılır mı ?

Hamileyken hormonların değişmesinden dolayı tüylenmeler artabilir fakat doğum sonrası hamilelik döneminde çıkan tüyler zamanla dökülür. Bu sebepten hamilelikte lazer epilasyon doğum sonrasına ertelenebilir.

Uzmanlara göre hamilelikte lazer epilasyon yaptırmanın zararı olmadığı ama yinede doğum sonrasına ertelemeleri öneriliyor. Hamilelikte lazer ışınlarının zararlı olduğunu ortaya koyan herhangi bir kanıt veya vaka yoktur. Hamilelik öncesinde yada hamilelik sırasında lazer epilasyon uygulanması gebeleri zaman zaman tereddüte soksa da bilinçli kullanıldığı takdirde bebeğe lazer epilasyon uygulamasının herhangi bir zararı yoktur. Lazer epilasyonda kullanılan elektromanyetik ışıma röntgende kullanılan X ışınlarından çok farklıdır. Lazer epilasyonun yaydığı ışıma doku içinde bir ilerleme sarf etmez ve buda bebeğe zarar vermeyeceğinin göstergesidir. Radyo dalgaları ile çalışan cihazların bebeğe herhangi bir zararı bulunmamakta ve işlem bittiğinde vücutta radyasyon kalmamaktadır.

Meme başında bulunan tüylere ise elektroliz yapılması kesinlikle bu dönemlerde önerilmemektedir.

EMZİRİRKEN LAZER EPİLASYON YAPTIRILIR MI?

Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde çıkan tüyler özellikle bayanları estetik açıdan rahatsız edici bir hal alır. En eski yöntem olan ağda bir çözüm olsa da ne yazık ki kalıcı bir çözüm değildir ve düzenli olarak bakım ister. Teknolojinin gelişmesiyle hemen hemen her güzellik salonunda mevcut olan lazerli epilasyon aletleri de arttı. Ve hemen hemen her kesimin ulaşabileceği maliyette.

18 yaşından sonra yaptırılabilir. Peki emziren anneler Lazer epilasyon yaptırmalı mı? Zararları nelerdir? Bunlara biraz değinelim.

Emziren anneler kendilerinin görünüşünün yanı sıra ilk düşündükleri bebeklerinin sağlığıdır. Yapılan araştırmalara göre emzirme döneminde lazer epilasyon yapılmasının herhangi bir zararı yoktur. Lazer ışınları cilde zarar vermediğinden korkulacak bir durum söz konusu değildir. Yinede her ihtimale karşı emzirme döneminde lazer eiplasyon yaptırmak istiyorsanız bir uzmana başvurarak yada emzirme dönemi tamamlandığında lazer epilasyon yaptırmanızda yarar vardır. Emzirme döneminde cildin tahriş ve enfeksiyon kapmamasına dikkat edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?