...

Doyurucu Gece Maması – Bebek Mama Tarifi +7 Ay

Doyurucu Gece Maması – Bebek Mama Tarifi +7 Ay

Bebekler için doyurucu gece maması 7 ay bebek mama tarifleri için uygun besin değeri yüksek ve gayet doyurucu bir mamadır. Uykusu sıkça bölünen bebişler için açlığını alacak ve rahat uyku çekmesine yardımcı olacaktır.

Gece uzun uykunun sırrı karnı tok bir bebektir. Geceleri bebeklerde uyku problemi yaşanır ve bebek uykuları bir çok kez bölünür. Acıkan çocuklar yetişkin insanlar gibi yatıp sabah yerim düşüncesinden ziyade ağlayarak kurtarıcısı annesine ben acıktım mesajı verir. Bebekler için doyurucu gece maması tarifi ile uykusunun en azından daha az bölünmesini sağlayabilirsiniz.

Elma ve armut gibi vitamin değeri yüksek meyveler ile doyuruculuk veren irmik ve pirinç unu birleşir. Pekmez ile hem lezzet ve tat hemde besin değeri yüksek bir mama ortaya çıkar.

Doyurucu Gece Mama Tarifi İçin Malzemeler

  • Yarım elma
  • Yarım armut
  • 2 yemek kaşığı irmik
  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 1 çay kaşığı pekmez

Doyurucu Gece Mama Tarifi Yapılışı

Öncelikle irmik yada pirinç ununu ayrı ayrıda kullanabileceğinizi belirterek tarifimizin yapılışına başlayalım.

Yarım yarım kestiğimiz ve kabuğunu soyduğumuz elma ve armudumuzu güzel bir kıvamda haşlıyoruz, ardından haşladığımız meyvelerimizi bir güzel blendırdan geçirelim. İrmik, pirinç unu ve pekmezi karıştırarak kıvamında bir muhallebi elde edelim. Ardından yapmış olduğumuz muhallebiye, haşladığımız ve blendırdan geçirdiğimiz meyvelerimizi ekleyelim. Bir süre tek renk olana kadar karıştıralım. Doyurucu Gece mamamız 7 ay  ve üzeri bebeklerimiz için hazır afiyet olsun!

Diğer bebek maması tariflerimize de göz atabilir. Yüzlerce mama tarifi arasından bebeklerinize en uygun ve doyurucu olanını seçebilirsiniz.

Buradan Ulaşabilirsiniz: Bebekler İçin Mama Tarifleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?