...

Doğum Paketi Nedir, Nasıl Alınır?

Doğum Paketi Nedir, Nasıl Alınır?

Bebek bekleyen anne adayları sağlıklı ve başarılı bir doğum sürecinden geçmek için kendi sağlıklarına dikkat etmek zorundadırlar. Özellikle aylık kontrollerini ve en önemlisi de doğumunu güvenilir ve kaliteli sağlık merkezilerinde yaptırmaları gerekmektedir. Anne adayları bir yandan da  hayatının en önemli günü olan bebeklerinin doğumunun özel olmasını istemektedirler. Bunun için her sağlık kurumu kendine özel doğum paketi belirleyerek bebek sahibi olacak çiftlerin maddi  ve manevi açıdan rahat etmeleri için  destek olmaktadırlar.

 Doğum Paketi Nedir?

Doğum paketi; özel hastanelerin ya da sigorta şirketlerinin bebek bekleyen çiftlerin doğum masraflarının karşılanması maksadı ile uygulamaya koydukları hizmettir. Günümüzdeki sağlık kuruluşlarının hizmetleri birbirlerine benzese de lüks ve konfor bakımından hepsinin hizmetleri birbirinden farklıdır.  Doğum paketleri hizmetleri standart doğum paketi, mini lüks doğum paketi ve ultra lüks doğum paketleri şeklinde 3 farklı guruba ayrılmaktadır.  Doğum paketlerinin içinde bulunan hizmetlere göz attığımızda ise annelerin rahatlığından tutunda o özel anı ölümsüzleştirmek açısından birçok konuda destek sunulmaktadır. 40 dakikalık USG hizmeti, anneye adayına  birden fazla yatış hizmeti, doğumdan sonra hasta ve refakatçiye yemek hizmeti, uzman doktorlar eşliğinde sunulan anestezi ücreti, doğum sırasında doğum anını ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekim hizmeti bebeğe muayene hizmeti doğum paketinde yer alan hizmetlerdir. Her sağlık kurum ve hastanelerin doğum paketi ücretleri hizmet kalitesine göre farklı olabilmektedir.

Doğum Paketi Tüm Sağlık Kuruluşlarında ve Her Şehirde Geçerli Mi?

Doğum paketi ne yazık ki,  ülkemizin tüm şehirlerinde ya da hastanelerinde geçerli değildir. Sadece Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında geçerlidir. Doğum paketi almak istediğiniz zaman hangi hastanelerde geçerli olduğu konusunda araştırma yapmanız ve belli başlı bazı illerdeki sigorta şirketleri ile anlaşma yapan hastanelerden doğum paketi alarak doğumuzu bu hastanelerde yaptırmanız gerekmektedir.

Doğum Paketi Ne Zaman Alınmalı

Doğum paketini hamile olduğunuzu öğrendiğiniz an itibari ile satın alabilirsiniz. Bunun için sigorta şirketlerini birine üye olmanız gerekmektedir. Sigorta şirketleri doğum paketini sizlere taksitli verdiğinden dolayı hamileliğiniz ilk aylarında alırsanız doğumunuza kadar taksitlerinizin yarısından fazlasını bitirmiş olursunuz.
Anne adayının gerek hamilelik döneminde boyunca gerekse de doğum anında huzurlu ve rahat olması, dünyaya sağlıklı bebek getirmesi açısında son derece önemlidir. Doğumdan önce doğum yapmak istediğiniz hastane seçiminde annenin birçok konuda temkinli olması gereklidir.  Doğum paketi satın alacağınız zaman tercih edeceğiniz kurumunda kaliteli olması gerekmektedir. Doğum anı geldiğinde doğum öncesi ya da doğum sonrası odanızda rahat etmeniz açısından sizlere sunulan hizmetlerin kalitesinden tutunda hijyenik olarak  hizmet sunulmasına kadar birçok konuda güven ve profesyonel hizmet veren sağlık merkezilerini tercih etmenizde fayda vardır. Doğum paketi alırken paketin içeriği kadar hizmet alacağınız sağlık kuruluşları hakkında detaylı araştırma yapıp yeterli bilgiye ulaşmanız gerekmektedir. Güvenilir ve kaliteli sağlık merkezlerinden aldığınız doğum paketi ile yapacağınız bebeğiniz doğumu hem sağlıklı ve güvenli hem de   konfor açısında rahat edeceksiniz.

Bu içerik https://www.ankaraluksdogumpaketleri.com/ sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?