...

Bebeklere Hurmanın Faydaları

Bebeklere Hurmanın Faydaları

Bebeklere hurmanın faydaları , yeni doğan bebeğin ağzına kadın sütünden öncesinde öncelikle yumuşatılmış hurma sürülmesi, bebeği enfeksiyonlara karşın savunuyor. Hurmanın bebeklere faydaları kadar anne ve yetişkin insanlara faydası da inanılmaz.
Hurmanın içerisinde bulanan B1 ve B2 vitaminleriyle karaciğerin güçlenmesine destekçi ve boğaz ağrısı, öksürük benzeri sıkıntılara çok faydalıdır. Demir ihtiva ettiğinden kansızlığa iyi geliyor. Bol miktarda fosfor ve kalsiyum içerir hurma, bebeklerinizin kemik hastalıklarına karşın dayanıklı olma olanağı sağlar. Bebeğinize gün içerisinde 2 adet hurma vererek sıhhatli beslenmesini destekleyip hem de hastalıklardan savunmasına destekçi olabilirsiniz.
Bebeklere Ne Zaman Hurma Verilmelidir ?
8 ay civarındaki bebeğinizi hurmayla tanıştırabilirsiniz. Arıtılmış şeker mahalline bebek ve çocuklarınızın yiyeceklerini tatlandırmak amaçlı kullanabileceğiniz çok fazla yararlı bir natürel tatlandırıcı görev gören hurma meyvesi aynı zamanda lif oranıyla kabızlık çeken küçükler amaçlı de süper bir besin olarak bilinmektedir. Kuru incir ve hurma 2 yaşından öncesinde verilmemelidir. Fındık, badem, fıstık benzeri kuru yemişlerde şüphesiz minik çocuklara verilmemelidir. Üstelik erişemeyecekleri yerlerde saklanmalıdır çünkü rahatlıkla boğaza kaçıp boğulma olaylarına neden olabilirler.
Not: Bu ağır ağır yapılmalıdır. Öncesinde, birden çok kahve kaşığı ezilmiş sebze veya meyve, biberona eklenir. Bebek bunu onay ederse, miktarlar ağır ağır arttırılarak 50 ardından 100 grama ulaşır.

Günümüzde sağlıklı beslenmenin önem kazanması ve rafine şeker yerine alternatif bir ürünün aranmasıyla hurma tüketimi oldukça arttı.
Hurma Bahçem olarak Arabistan’dan hem ulusal hem de uluslararası pazarlarda geçerli sertifikalara sahip yüksek kaliteli ve doğal hurmalar getirtiyoruz. Anne bebek sağlığı, doğal atıştırmalıklar, sağlıklı beslenme ve şekersiz tatlılar Hurma Bahçem markasının çıkış noktalarıdır. Kendi soframızda tüketmediğimiz ve kendi çocuklarımıza yedirmediğimiz hiçbir ürünü sizlere sunmamaktayız.

Lezzetine ve kalitesine güvendiğimiz ürünlerimizi sizlerin takdirine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
Toplamda 8 farklı çeşidin yer aldığı ürün portföyümüzde karışık hurma kutuları da mevcuttur. Türkiye içerisinde dilediğiniz adrese, kapınıza kadar teslimat vardır. Van’dan Bozcaada’ya kadar farklı pek çok şehre Hurma Bahçem hurmaları ulaşmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?