...

Bebeklerde Diş Kaşıyıcı Önerileri

Bebeklerde Diş Kaşıyıcı Önerileri

Bebeklerde diş çıkarma evresi en çok sancı çekilen dönemlerden biridir. Huysuzluk , mızırdanma , sürekli ağlama , gece nöbetleri bunların başında. Bebek diş etleri yetişkin insanlara göre daha hassas olduğundan ilk dikkat etmemiz gereken husus sıcak ve kaynar yiyecek ve içecekleri bebeklerimize vermemeliyiz. Bebeklerde diş çıkarma evresinde ılık hatta ve hatta soğuk besinler bebeğimizin ağrısını bir nebze azaltabilir. Bu dönemde bebeklerimize yardımcı olmak adına , çiğneyebileceği kemirebileceği yani kısaca dişini kolayca kaşıyabileceği şeyler verebiliriz. Bir çok bebek mağazasından temin edebileceğiniz içi su dolu olan diş kaşıyıcı ları verebiliriz. Bunları buzdolabına koyarak ( dondurmayacak şekilde ) hafif soğuk olarak verebiliriz.

  • Diş çıkarma evresinde çocuğumuza yardımcı olmak adına onlara besin olarak havuç , yeşil soğan da verebilirsiniz.
  • Kereviz saplarını kesip, yıkayalım. 10 dakika kadar buzlukta soğutup dişlerini kaşıması için bebeğimize verebiliriz. Yaz aylarında anne sütünü küçük buz kalıplarına doldurup dondurursak, bunu da emzirme filesi içinde bebeğimize verebiliriz.
  • Bu dönemde diş kaşıma macunu sizin için bir alternatif olabilir.
  • Piyasada satılan diş kaşıyıcılar , kalitesi açısından çok önemlidir. Çin malı diş kaşıyıcılar bebeklerde diş etlerine kalıcı zarar verebilir.

Eğer bebeğiniz diş çıkarma evresinde ise Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi ve Diş Çıkarma Tablosu konumuza göz atabilirsiniz.

En İyi Diş Kaşıyıcı Hangisi ?

Bu soruya tabi ki şudur demek saçma olur. Çünkü piyasada önerilen en iyi diş kaşıyıcı olarak tavsiye edilen ürünler bebekten bebeğe değişiklik gösterebilir. Şu unutulmamalıdır ki bebekler bu diş kaşıyıcıları gerçekten dişleri kaşındığı için değil oyuncak olarak gördüğü için ellerine alırlar. Yani dikkat çekmesi gerekir. Dişlerini kaşımaları yada ısırmaları ise tamamen refleksdir.

Lakin diş kaşıma konusunda size birkaç marka önerebilirim. Gerek kalitesi gerek işlevi açısından en iyiler olduğuna emin olabilirsiniz.

Suavinex Kauçuk Diş Kaşıyıcı

Raz-Berry Diş Kaşıyıcı Emzik

Chicco Bebek Diş Kaşıyıcı

Son dönemlerde standart bilindik diş kaşıyıcılardan ziyade , diş kaşıyıcı eldiven ve parmak diş kaşıyıcı gibi alternatif ürünler piyasaya çıkmıştır.

Mouthie mitten Diş Kaşıyıcı Eldiven

Diş Kaşıyıcı Eldiven Kullanan Anne Yorumları ve Tavsiyelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Burada Anlattık : Diş Kaşıyıcı Eldiven Kullanan Anne Yorumları 

Parmak Diş Kaşıyıcı

Bu önerilerimi göz önüne alabilirsiniz. Hem işlevsel hem ilgi çekici. Lakin hepsinden önce kesinlikle havuç ve yeşil soğan denemenizi öneriyorum. İleride ise kehribar kolyesi hakkında yazı yazacağım. Bir çok kişinin kullandığı kehribar kolyesi gerçekten faydası var mı ? Nereden temin edilir ? Orjinalliği nasıl anlaşılır ? Takipte kalın. Görüşmek üzere

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. en güzeli gıdaların kullanılması bence. yapay şeylerin zarar verebileceğini düşünüyorum. havuç favorimdir 🙂

  2. Bir keresinde oğlum tüm gün diş kaşınıtısından uyuyamamıştı gece adeta bayılarak uykuya daldı. Bu sefer de ben uyuyamadım, o gece diş kaşıyıcı araştırıp en sonunda buyurken.com sitesiden Baby Banana diş kaşıyıcısı satın almıştım çok memnunum ..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?