...

Ağrısız İmplant Tedavisi Ankara

Ağrısız İmplant Tedavisi Ankara

Diş eksikliklerinin tedavisinde diş implantları uzun yıllardır başarı ile uygulanmakta olan, hastaları çok memnun eden ve gerçek diş hissi veren bir tedavi şeklidir.
Yaklaşık 60 yıllık bir geçmişe sahip diş implantları dünya üzerinde miyonlarca hastaya uygulanmış ve başarısı ispat edilmiş bir yöntemdir.

Diş implantları ankara küçük bir cerrahi operasyon ile çene kemiğine uygulanır. Bunun için eksik olan dişin bulduğu bölgedeki diş eti kaldırılır, kemiğin üzerine çok küçük delikler açılır ve yapay diş kökü olan implant yerleştirilir.
Dişetini açmak için çeşitli yöntemler kullanılır bunlardan ilki neşter ile dişetinin kaldırılması diğeri ise punch denilen implant çapındaki küçük bir aletle çok küçük bir kaldırma yapmaktır.

Kaldırılan dişeti dokusu ne kadar küçük olursa işlem sonrası ağrı ve şişlikte o kadar az olacaktır. Dikkatli çalışılan implant ankara uygulamalarında bazen hastalar işlem sonrasında hiç ağrı hissetmezler.
implant ankara uygulama işleminin hemen sonrasında alınacak bir ağrı kesici,anestezi geçerken yaşanan ağrıyı da azaltacaktır.

İmplant uygulandıktan sonraki ilk gün bir miktar ağrı ve şişlik çok normaldir. Bazı durumlarda yanak dokusunda morarma ile de karşılaşılabilir. Eğer implant operasyonundan hemen sonra 15 dakika süre ile yanak bölgesine buz uygulanırsa şişlik ve morarma ihtimali azalacaktır.

Eğer açık implant ankara tedavisi yapılırsa doktorunuz 1 hafta sonra dikiş almak için sizi çağıracaktır. Kapalı teknik implant uygulaması ankara yapılırsa dikişsiz implant yapıldığı için tekrar doktorunuzu görmenize gerek yoktur.
İdeal olarak protez 3 ay sonra yapılır. Panaromik röntgen ile implant kontrol edilir ve kaynaşma olduğu görülürse protez yapım işlemine geçilir.

Kaynak: Estetik Diş Hekimi Ankara

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?