...

Adana ‘da 4 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Olayında Şok Gelişme

Adana ‘da 4 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Olayında Şok Gelişme

Adana’da 4 yaşındaki kız çocuğunun tecavüz e uğradığı olayda aileyi çileden çıkaran gelişme!

Adana ‘da düğünde 4 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz olayının görgü tanığının ifadesine göre: Sapığı görünce ben ve yanımdakiler saldırdık. Herkes normal kavga sanıp bizi ayırdı, gerçeği bilseler linç ederlerdi. Ayrıca Adana Cumhuriyet Başsavcılığı cinsel istismara uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğunun öldüğüne dair çıkan haberlerin asılsız olduğunu, küçük kızın hayati tehlikesinin bulunmadığını ve Hatay’da ailesi ile birlikte yaşamına devam ettiğini açıkladı. Sapığında sosyal medyada öldürüldüğü haberlerinin yalan olduğunu sapığın tek kişilik hücrede tutulduğu belirtiliyor.

Adana’nın merkez Yüreğir Mahallesi’ nde 11 Şubat günü sokak düğününde, düğün sahiplerinin komşusu olduğu belirtilen Sedat K. (20) isimli sapığın düğün misafirlerinin evinde uyumakta olan 4 yaşındaki çocuğa tecavüz etmesinin yankıları sürerken olayın görgü tanığı Y.Ö. isimli vatandaş  VATAN’a konuştu: “Düğünden bir gün önce küçük kızımız ve ailesi Adana’ya geldi. Bütün gün çocuklarla oynadı. Yorulunca annesinin kucağında uyudu. Biz de rahatça uyusun diye içer de yatağa götürmesini söyledik. Akşam üzeri kuzeni yanımıza geldi. Annenin kulağına bir şey söyledi. Anne bana bakıp kızının ismini çığlık atmaya başlayınca içeriye koştum. Girdiğimde o sapığı gördüm.. O anda birden gözlerim karardı. Hemen onu odadan çıkardım. vurmaya başladım. Benimle birlikte bir kaç kişi daha küçük kız çocuğunu yatakta o halde görünce saldırmaya başladı. Dışarıdan gelenler ise olayı normal bir kavga sanıp, sapığı elimizden aldılar. O da o kargaşada kaçtı. Hemen ambulans çağırdık, anne kızıyla birlikte gitti. Sedat K.’nın kendi evine gidip gizlendiğini öğrendik. Herkes sapığı linç edecekti. Tecavüze uğrayan kızın babası herkesi durdurdu. Kendi elleriyle o sapığı karakola götürdü..

Tecavüze idam’ kampanyası

Son dönemlerde artan çocuğa yönelik cinsel istismar ve saldırı olaylarından dolayı sosyal medyada ‘Tecavüze idam istiyoruz’ kampanyası başlatıldı. 2 gün içerisinde kampanyaya 435 bin kişi imza verdi. Adana’da 4 yaşındaki çocuğa yapılan cinsel istismar saldırısının ardından sosyal medyada da #ÇocukSusarSenSusma hastagiyle yüz binlerce paylaşım yapıldı.

ADANA SAVCILIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı cinsel istismara uğrayan 4 yaşındaki küçük kız çocuğun öldüğüne dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, küçük kızın hayati tehlikesinin olmadığı yönünde yazılı bir açıklama yaptı. Küçük kızın öldüğüne ilişkin bazı yayın organlarında ve sosyal medyada çıkan haberlerin asılsız olduğu belirterek, yaşanan olayın toplumu derin bir üzüntüye boğduğu ve her kesimde tepkiye neden olduğunun vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mağdurun herhangi bir hayati tehlikesi bulunmamakta olup, ailesi ile birlikte Hatay’da yaşamaya devam etmektedir. ’Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ’Cebir ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından tutuklanan şüphelinin ise ceza evinde öldürülmediği, Adana dışındaki bir ceza infaz kurumunda tutuklu bulunmaktadır. Şüpheli hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturmanın en kısa sürede tamamlanarak kamu davası açılıp adaletin tecellisinin sağlanması konusunda gerekli hassasiyet gösterilmektedir” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?