...

2 Yaşındaki Minik Bebek Düdüklü Tencereye Sıkıştı

2 Yaşındaki Minik Bebek Düdüklü Tencereye Sıkıştı

Çorum’da düdüklü tencereye girip oyun oynarken tencerenin içine sıkışan 2 yaşındaki Ahmet Muhammed Turan’ı itfaiye ekipleri kurtardı.

Çorum Kale Mahallesindeki Milönü 3. Çıkmaz Sokak’ta yaşayan Turan ailesinin 2 yaşındaki çocukları Muhammed, anne ve babasının uyuduğu sırada evin mutfağında düdüklü tencereyle oynamaya başladı.

Tencerenin içine oturan Muhammed, ayak ve diz kapaklarının düdüklü tencereye sıkışması sonucunda tencere içinden çıkamadı.

Uzun bir süre ağlayan Muhammed’in sesini duyan anne babası uğraşlarına rağmen tencereden minik Muhammed’i çıkaramayınca 112 acil servislerinden yardım istedi. Sağlık ekipleri Çorum Belediyesi İtfaiye Ekiplerine haber verdi.

Eve gelen itfaiye ekipleri, kesici ve ayırıcı kullanarak tencerenin bir kısmını kesti.

Yaklaşık yarım saat süren uğraş sonucunda kurtarılan minik Muhammed sağlık kontrolünden de geçirildikten sonra ailesine teslim edildi.

Kent merkezinde bir fırında çalışan 3 çocuk babası Gökhan Turan, Kale Mahallesi’ndeki evlerinde, yaşadıklarını gazetecilere anlattı.

Olayın olduğu gün sabah işten geldiğini ve uyuduğunu ve bir süre sonra minik Muhammed’in abisinin babasını “baba kardeşim tencereye sıkıştı” diyerek uyandırdığını söyledi. Turan, “Koşarak mutfağa gidip baktığımda, şaşkınlık içinde kaldım. ‘İki yaşındaki bebek eski bir düdüklü tencerenin içine nasıl girer?’ diye düşündüm. Şoka girdim. Eşimle çıkartmaya çalıştık ama başaramadık. Çocuğa da zarar vermek istemedim. Hemen sağlık ekiplerini aradım.” dedi.

İtfaiyenin eve geldiğini düdüklü tencereyle birlikte Muhammed’i apartman dışına çıkardıklarını anlatan baba şunları da söyledi;

“Çocuğu gören gülmekten koptu. Bende gülmeye başladım ilk gördüğümde. İtfaiyeciler, ‘ rahat olun biz çıkaracağız Muhammed’i ‘ dediler. Muhammed çok korkuyordu ve ağlıyordu. O yüzden biraz telaşlıydım. Yarım saat uğraştılar, basit bir şekilde çıkardılar. Çocuğum hiç zarar görmedi. Hatta o sırada çocuğun zarar görmemesi için bir itfaiyeci arkadaşın parmağı kesilmiş. Elini makasın ön tarafına kıstırmış. Ona da çok teşekkür ediyorum. Bayağı hareketli bir gün yaşadık. Büyüyünce hatıra olarak göstermek için düdüklü tencereyi de saklamak istedim ama apartmanın girişinden birileri alıp götürmüş.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?