...

14 Yaşında 8,5 Aylık Hamile !

14 Yaşında 8,5 Aylık Hamile !

Adana’da gittiği hastanede 8.5 aylık hamile olduğu öğrenilen 14 yaşındaki kız çocuğunu devlet koruma altına alarak devlet yurduna yerleştirdi.

Alınan bilgilere göre Adana’nın Seyhan ilçesinde meydana gelen bu olay duyanları üzdü ve devlet yetkililerini hemen harekete geçirdi. Afre Mehli (14) ve Fedi Hacyusuf (21) 1 yıl önce evlenip Suriye’de yaklaşık 8 yıldır süren iç savaştan kaçarak, bir süre önce Halep’ten Adana’ya yerleşti. Afre Mehli  (14) bu evlilikten hamile kaldı. 8.5 aylık hamile olan Mehli dün aniden rahatsızlanınca kocası, anne ve babasıyla Seyhan Doğum Hastanesi’ne gitti. 


Doktor kız çocuğunun yaşını öğrenince muayene edip hemde polise haber verdi. Hastaneye gelen polis Türkiye’de 18 yaşından küçük kızların evlenmesi suç olduğu için kocasını ve ailesini çocuk şube müdürlüğüne götürdü. Kocanın Suriye’de evlendiklerini, orada 12 yaşından sonra evlenmenin serbest olduğunu, Türkiye’deki yasaları bilmediğini söylediği öğrenildi. Afre Mehli (14) ise anne ve babasının kendisini zorla evlendirdiğini söyledi. Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü harekete geçti.

Kız çocuğu 14 yaşında olduğu için ailenin elinden alınarak koruma altına alınıp Sevgi Evleri’ne yerleştirildi. Çocuk burada devlet güvencesinde doğum yaparak 18 yaşına kadar çocuğuyla birlikte Sevgi Evleri’nde kalacak. Devlet hem çocuğu hem de dünyaya getireceği bebeğini koruma altına aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?